VIP Tour Teneryfa

VIP Tour Teneryfa

Dopasujemy każdą wycieczkę do Państwa indywidualnych życzeń, do wieku uczestników naszych wypraw, pokażemy najciekawsze miejsca i przemierzymy najciekawsze drogi. Pokażemy Teneryfę taką jakiej nie poznacie jej Państwo z nikim innym.


Teren Parku Narodowego Las Cańadas del Teide

Serce wyspy Teneryfy, najwyższy szczyt Hiszpanii wulkan Pico de Teide 3718 m n.p.m.
To właśnie w tym miejscu zaczęła się historia i natura wyspy. Piękne krajobrazy, tereny księżycowe, liczne trasy spacerowe i punkty widokowe. Kolejka linowa wagonika Teleferico wjeżdżająca z wys. 2350 m do wys. 3550 m najwyżej położonego punktu widokowego, do którego może dotrzeć każdy turysta bez pozwolenia wejścia na szlak do wierzchołka wulkanu. Od 2007 roku teren parku wpisany na listę światowego dziedzictwa kulturowego UNESCO.
To trzeba koniecznie zobaczyć!


Loro Park

Park tematyczny, największa kolekcja papug na świecie, świat morskich ssaków. Wielu turystów sądzi, że jest to standardowy ogród zoologiczny, jednak Loro jest największym w Europie delfinarium, największym w Europie pingwinarium, jednym z niewielu miejsc gdzie dziś można zobaczyć pokaz Orek na żywo. To wspaniały, pełny niesamowitych wrażeń ogród zoologiczno-botaniczny, na który zwiedzanie należy poświęcić nie mniej niż 5 godzin. Zwiedzanie ogrodu można połączyć z częściowym zwiedzaniem wyspy. Bilet wstępu do Loro Parku 33 euro dorosły, 22 euro dziecko w wieku 6-11 lat, z nami dzieci do lat 5 wchodzą bezpłatnie bilety możliwe do nabycia u nas. To trzeba koniecznie zobaczyć!


Klify Los Gigantes

Zaczynając od zwiedzania południowo-zachodniego wybrzeża klify Los Gigantes są najwyższym skalistym wybrzeżem na wyspach sięgają około 750 m n.p.m. w najwyższych swoich szczytach, poniżej klifów leży, mniejsza, bardzo przyjemna portowa miejscowość wypoczynkowa o tej samej nazwie.


Masca

Wiekowa ale prawdziwa wioska pierwszych kanaryjskich piratów, żyjących na wyspie w okresie XVI-XVII w w czasie podróżych hiszpańskich korsarzy. Wzdłuż zachodniego wybrzeża przebiegał początkowo morski szlak którym Hiszpanie przez wyspy kanaryjskie pływali na kontynent Ameryki odkryty przez Kolumba. Masca jest pozostałością żyjących tu niegdyś osad pirackich, położona w górach pasma górskiego Teno na wysokości około 600 m n.p.m. Sam dojazd do wioski jest już wielkim przeżyciem biorąc pod uwagę, że droga jest bardzo wąska i kręta prowadzi wzdłuż stromych wąwozów. Poza trasą wycieczki gorąco polecamy wziąć udział w naszej wędrówce pieszej wzdłuż wąwozu Baranco de Masca. To koniecznie trzeba zobaczyć!


Garachico

Piękna nadmorska miejscowość a przede wszystkim stary handlowy port zniszczony przez wulkan w wybuchu z roku 1706. Po tym wybuchu nie wiele z tego miasteczka zostało, fort nazywany zamkiem Św.Michała, odbudowany kościół Św.Anny. Wybuch spowodował utworzenie wzdłuż wybrzeża miasteczka powulkanicznej platformy na której odbudowano na wzór starego miasta dzisiejszą miejscowość Garachico. To warto zobaczyć!


Icod de los Vinos

Kanaryjska wioska związana z tradycjami produkcji i handlu winem na wyspach. Od wielu lat handel winem i cukrem był pierwszym sposobem na utrzymanie się pierwszych mieszkańców wyspy zaraz po konkwiście hiszpańskiej. Podczas zwiedzania tradycyjne degustacje win i likierów kanaryjskich, kameralna starówka miasta i historyczna Dracena nazywana tysiącletnim drzewem smoczym.


Puerto de la Cruz

Pierwsza na Teneryfie miejscowość wypoczynkowa, położona na północy wyspy. Dokładniej to samo miasteczko, w którym znajduje się Loro Park. Nie należy jednak łączyć zwiedzania Parku ze zwiedzaniem miasteczka za wyjątkiem kiedy poświęcimy cały dzień na zwiedzenie Puerto. Kameralna starówka, klimatyczna promenada miasteczka pełna kanaryjskich restauracyjek i kafeterii. W okolicy Puerto nasza specjalność bardzo klimatycznie i pięknie położona zachowana w stylu XVII-wiecznego klasztoru ekskluzywna restauracja.


La Orotava

Wraz z pierwszą stolicą wyspy miasteczkiem La Laguna najstarsza kolonia hiszpańska z okresu końcówki XV i początków XVI w . Bardzo kameralne miasteczko z możliwością zwiedzenia starych, charakterystycznych zabudową domków z balkonami, przestrzennych kanaryjskich patio zachowanych w oryginale do dnia dzisiejszego. Możliwość podziwiania rękodzieła artystycznego w postaci kanaryjskich haftów.


Tacoronte

Pięknie położona miejscowość w kierunku północno wschodnim, znana z produkcji win i upraw bardzo kapryśnych winorośli. Najdroższe gatunki win ze szczepów winorośli „Monje”. W okolicy historyczne ,znane z walk o wyspy miejscowości La Victoria, La Matanza de Acentejo.


La Laguna

Pierwsza ale dziś już nieaktualna stolica wyspy Teneryfy. Powstała w roku 1496 dzięki projektom A. Fernandeza de Lugo. Pierwsza siedziba władzy królewskiej i władzy papieskiej na wyspie. Historyczne miasto z wieloma wartościowymi zabudowaniami dla Hiszpanii . W roku 1999 starówka miasta wpisana na listę światowego dziedzictwa kulturowego UNESCO.


Lasy Las Mercedes i góry Anaga

Młode ale najbardziej bujne lasy laurowo-wrzosowe na Teneryfie. Miejsce gdzie często można zobaczyć na własne oczy słynne zjawisko atmosferyczne „morza chmur” polegające na opadaniu deszczowych chmur na niecodzienne niskie wysokości, powodując przy tym liczne zamglenia, dużą wilgotność powietrza i tworzeniu się warunków idealnych na zachowanie się tak bujnych lasów. Region nazywany zielonymi płucami Teneryfy. Najstarsze pasmo górskie gór Anagi. Piękne skaliste tereny,dzika plaża dla lokalnych serferów, ulubiona knajpka naszych turystów z najsmaczniejszą na wyspie ośmiornicą „Pulpo Frito” i najsmaczniej podawanymi rybami.


Mirador de Las Teresitas

Punkt widokowy na najjaśniejszą, sztuczną plażę wyspy. Plażę, której zdjęcie pojawia się najczęściej na widokówkach i stronach internetowych o wyspie.


Santa Cruz

Dzisiejsza stolica i najbardziej zaludniona prowincja wyspy Teneryfy. Największy port handlowy wyspy, siedziba władzy lokalnej, audytorium wybudowane na wzór opery w Sydney. Tak naprawdę mostek kapitański i główny punkt dowodzenia wielu mechanizmów na wyspie.


Candelaria

Nazywana kanaryjską Częstochową. Dwa razy w roku miasteczko obchodzi święto patronki całego archipelagu wysp kanaryjskich Matki Boskiej z Candelari. Największe na teneryfie miejsce święte , piękna katedra odnowiona i wzniesiona po raz kolejny w 1959 roku. Plac vis a vis na którym stoi 9-ęć posągów ostatnich wodzów Guanczów upamiętniajacych historie życia na wyspach.


El Medano

Mekka wszystkich miłośników sportów morskich takich jak Katesurfing, Windsufing, czy Surfing najbardziej znana turystycznie miejscowość tych sportów.


Los Cristianos

Miejscowość wypoczynkowa położona na południu wyspy, port łączący wyspy La Gomerę, La Palmę ,El Hierro z Teneryfą. Często miejscowość docelowa gdzie znajdują sie hotele spedzających urlop na wyspie turystów.


Playa de las Amercias / Costa Adeje

Najbardziej znane miejscowości wypoczynkowe południa wyspy Teneryfy. Największy ruch i gwar turystyczny, liczne sklepiki, butiki, podświetlane promenady, nowoczesny kurort w którym można zobaczyć pokazy sztuki teatralnej wyreżyserowanej przez Carmen Motta tańcem flamenco. Również miejscowość docelowa hoteli wielu wypoczywających na Teneryfie turystów.


Tak wygląda opis najciekawszych miejsc na wyspie, które można zwiedzić na wiele rożnych sposobów, ułożyć najciekawsze trasy by móc w ciągu 2, 3 dni w zależności od intensywności zwiedzania poznać tajemnice wyspy Teneryfy.

Nie czekaj, zgłoś się do nas my opracujemy trasę wycieczki, która będzie najbardziej optymalna dla Ciebie.

Wycieczki w luksusowych 8 osobowych busikach VIP, ceny negocjowane w zależności od tras i ilości uczestników.